Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Idealny strój dla pana młodego \

Elegancki pan młody

Kiedy już panna młoda wybierze odpowiednią kreację ślubną oraz dodatki, nadchodzi pora aby pomyśleć o stroju dla pana młodego. Najczęściej wybierany jest elegancki garnitur. Różnorodność męskich strojów ślubnych jest dużo mniejsza niż kobiecych, ale i tu należy dobrze zastanowić się przed wyborem. Bardzo ważne jest, aby stroje państwa młodych były dobrane pod względem stylu i kolorystyki.
Przede wszystkim przyszły pan młody musi się dobrze czuć w wybranym zestawie. Należy ponadto pamiętać o zasadach jakie obowiązują przy kupnie każdego garnituru.
Marynarka musi być dobrze dopasowana do sylwetki mężczyzny. Bardzo szczupli panowie powinni unikać modeli zbyt szerokich w ramionach. Nieco szerokie ramiona są natomiast wskazane gdy chce się zatuszować brzuszek.
Spodnie – najlepiej lekko zwężane do dołu, nie za długie – w pozycji wyprostowanej powinny sięgać obcasa buta.
Również dobór krawata wymaga dużej uwagi i staranności. Zaleca się, aby był on nieco jaśniejszy niż koszula, ale w innym odcieniu niż garnitur. Po zawiązaniu powinien sięgać do górnej krawędzi paska. Wkładanie końca krawata w spodnie nie wygląda estetycznie i w żadnym wypadku nie jest dopuszczalne u pana młodego! Nieco bardziej oryginalnym, ale coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zastąpienie krawata muchą.
Buty najlepiej ”rozchodzić” nieco w domu przed założeniem na samą uroczystość. Założenie nienoszonych wcześniej butów może spowodować duży dyskomfort i tym samym zepsuć panu modemu humor. Najlepiej kupić lekko błyszczące buty z cienkiej skórki, kolorystycznie dobrane do garnituru. Skarpetki powinny być dość długie, aby przykrywały łydkę, barwą zbliżone do butów.